Akınel OSGB Eskişehir İş Ekipmanları Periyodik Muayene ve Kontrol Hizmeti

Eskişehir İş Ekipmanları Periyodik Muayene ve Kontrol

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği dikkate alınır. Buna bağlı olarak ekipmanların test edilmesi sağlanır. İş kazalarının önüne geçmek adına ekipmanlar:

  • Yönetmeliklere uygun bir şekilde kontrol edilir.
  • Analiz işlemleri neticesinde uygun olup olmadıklarına karar verilir.

 

Eskişehir Periyodik Muayene Önemi

Akınel OSGB, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı tarafından yetkili hale gelmiştir. Böylece iş ekipmanlarına yönelik muayene aşamalarında boy gösterir. Muayeneler başta ekipmanların sağlıklı bir şekilde kullanılması adına önem arz eder. Beraberinde tehlikeli ekipmanların kullanım dışı olmasına özen gösterilir.

Ekipmanların standartlara uygun olup olmadıkları dikkate alınır. Böylece kaza riskini minimum seviyeye çekmek hedeflenir. Örneğin ekipmanların üreticilerin tavsiyelerine uygun olarak kullanılması sağlanır. Ve tüm bu detaylar Eskişehir OSGB kapsamında ele alınır.

 

Periyodik Kontrol Gerektiren Ekipmanlar

Yönetmeliğe bağlı olarak ekipmanların analizi gerçekleşir. Bu anlamda periyodik kontrole tabi olan ekipmanlar ele alınır. Örnek vermek gerekirse basınç tesisatları bunlar arasında boy gösterir. Devamında:

  • Kaldırma ile iletme ekipmanları incelenir.
  • Elektrik, yangın ve havalandırma gibi tesisatlar test edilir.
  • Tezgahlar da yine periyodik muayenede ele alınır.

Eskişehir iş güvenliği firmaları ekipmanları dikkate alır ve kontrollerine geçer. Kontrol için ekipmanların izole edilmesi istenir. Firmalar kullanım kılavuzları üzerinden periyodik muayeneye geçer ve uygun olup olmadıklarını denetler.

 

Eskişehir Periyodik Kontrol Firmaları

OSGB Akademi bünyesinde olan firmalar tercih edilmelidir. İş güvenliği uzmanları tarafından periyodik muayene çalışmalarına yer verilmelidir. Bu aşamada firmalar yönetmelikleri göz önünde bulundurur ve muayene tamamlanır. İş kazalarının önüne geçmek adına ekipmanların kontrolü gerçekleşir. Zaruri bir ihtiyaç olan muayeneler, kaza riskinin minimum seviyeye inmesine etki eder. Bu nedenle son derece önemli bir uygulamadır.