Eskişehir Akınel OSGB İşyeri Ortam Ölçümü Hizmetleri

Eskişehir Ortam Ölçümleri

İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı gereğince işyerinin ortam ölçümlerine yer verilmekte. Örneğin ölçüme bağlı olan çalışan sayısının az ya da çok olması gibi durumlar ele alınır. Eskişehir ortam ölçümü için:

  • Fiziki ve tıbbi donanıma sahip olan kurumlar harekete geçer.
  • Mevzuatlara bağlı olarak ortam ölçümleri gerçekleşir.
  • İş sağlığı ve güvenliği esas alınır.

Eskişehir Akınel OSGB bu alanda çalışma gösteren yetkili kurumlardan bir tanesidir. 2014 yılından bu yana iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunmaktadır.

 

Eskişehir İşyeri Çalışma Ortamı Ölçümleri

Başta Eskişehir iş hijyen ölçümü şeklinde çeşitli kategorilere yer verilir. Temelde çalışma ortamı ve kişisel maruziyet olarak 2’ye ayrıldığını da belirtmek gerek. Örneğin çalışma ortamına ilişkin toz ve gürültü gibi ölçümlere yer verilir.

Titreşim, kimyasal ve aydınlatma ölçümleri de beraberinde gelir. Son olarak termal konfor ölçümleri bunlar arasında boy gösterir.  Böylece çalışma ortamının uygunluğu göz önünde bulundurulur.

 

Akınel OSGB Kişisel Maruziyet Ölçümleri Nelerdir?

Eskişehir Akınel OSGB iş güvenliği firması kişisel maruziyetleri de göz önünde bulundurur. Mesela gürültü ve titreşim kişisel olarak ele alınır. Beraberinde:

  • Solunabilir toplam toz ve gaz ölçümleri yapılır.
  • VOC yani kimyasal maruziyette önem arz eder.

Tüm bu ölçümlere bağlı olarak çalışanların maruz kalacakları etkenler ele alınır. Ve iş sağlığı ile güvenliğine desteklenir. Nitekim kimyasalların ya da gazların fazla olması çalışanın sağlığını tehdit eder.

 

Eskişehir İşyeri Ortam Ölçümlerinin Önemi

Ölçüm gözle görülemeyen tehlikelerin tespitine ilişkin büyük önem arz ediyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kimyasallardan toza kadar tüm detaylar dikkate alınır.

Bu tarz yabancı maddelerin fazla ya da eksik olması sağlığa zarar verebilir. Ölçümler sayesinde hepsi dikkate alınır ve gerekli önlemlere yer verilir. Özellikle de işyeri çalışanlarının bu duruma bağlı olarak sağlık sorunu yaşamamaları esas alınır.