Eskişehir Akınel OSGB Mobil Sağlık Aracı ve Mobil Sağlık Hizmetleri

Eskişehir Mobil Sağlık Aracı Mobil Sağlık Hizmetleri

Çalışanların sağlık taramaları için 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu dikkate alınır. İş yerinde meydana gelen sağlık sorunlarına karşılık yönetmeliklere uygun bir şekilde tarama gerçekleşir. Bu alanda Eskişehir iş sağlığı için hizmet veren Akınel OSGB:

  • Çalışanların sağlık kayıtlarına ilişkin mobil hizmet sunar.
  • Tahlil ile tetkiklerin kısa sürede gerçekleşmesine özen gösterir.
  • Sağlık kayıtları yerinde alınır ve zaman kaybetmeniz mümkün olmaz.

 

Mobil Sağlık Hizmeti Nedir?

Eskişehir mobil sağlık hizmeti adı altında Akınel ile iletişime geçilebilir. Başta bu hizmetin mobilize olarak sürdürüldüğünü belirtmek gerek. Şöyle ki meslek hastalıklarına ilişkin gerekli tahlil ile tetkik çalışmalarının mobilden sürdürülmesi esas alınır.

Çalışanların tahlilleri yerinde yapılır ve zaman kaybetmeleri engellenir. Bu yolla çalışanların sağlıkları güvence altına alınmıştır. Hastaneye göndermek yerine çalışanların sağlık taramaları yerine gerçekleşir ve bu yolla işverenler tasarruf sağlar. Gerek zamandan gerekse bütçeden tasarruf için yerinde bir uygulamadır.

 

Kurum İçi Zorunlu Sağlık Hizmeti

Eskişehir işe giriş muayenesi ile beraber kayıt işlemleri başlar. Yani çalışanların sağlık taramaları işe başlar başlamaz ele alınır ve kaydedilir. Bu durum:

  • Periyodik olacak şekilde devam eder.
  • Tekrarlı sağlık taramaları yerinde gerçekleşir.
  • Çalışanların kayıtları yerinde alınır ve sisteme eklenir.

Bu durum işveren kuruluşlar için zorunlu hale gelmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı tarafından yetkili olan kurumlar tarafından da ele alınmaktadır. Örneğin baştan belirttiğimiz gibi Akınel tarafından mobil sağlık hizmetlerine yer verilir.

 

Mobil Sağlık Aracında Neler Var?

İşe giriş muayenesi ve tetkikleri kayıtların başında yer alır. İşitme testlerinden laboratuvar sonuçlarına kadar tüm detaylar eklenir. Mobil portör taramaları periyodik olarak gerçekleşir ve kaydedilir. Akciğer grafileri ve tüm sağlık taramaları da mobil sağlık hizmetleri kapsamındadır.