Eskişehir İşe Giriş ve Periyodik Sağlık Muayenesi

Eskişehir İşe Giriş ve Periyodik Sağlık Muayenesi

İşe yeni giriş yapanların uygunluğu belirli sağlık testlerinden sonra tespit edilir. Eskişehir Akınel OSGB işe giriş ve periyodik sağlık muayenesi hizmeti verilirken Eskişehir iş yeri hekimi tarafından muayene gerçekleşir ve periyodik muayene formu doldurulur. Sağlık dosyası içerisine:

  • İşe yeni giriş yapanların muayene formları eklenir.
  • İşverenin sonuç ve kanaat kısımlarını öğrenmesi sağlanır.
  • İşveren testin sonucuna bağlı olarak alımı gerçekleştirir.

Tüm bu adımlar İşyeri Hekimi öncülüğünde gerçekleşir. O işyerine atanmış olan hekim tarafından muayene tamamlanır ve rapor hazırlanır.

 

Eskişehir İşe Giriş Periyodik Muayene Tetkikleri

Eskişehir işe giriş muayenesi adına tetkik şartları mevcut değil. Yani hangi tetkiklerin yapılması gerektiğine net bir şekilde yer verilmemiştir. Hal böyle olunca işyeri hekimi tarafından örnek muayene formuna göre tetkiklerin yapılması esas alınır.

Başta çalışanların o işe uygun olup olmadığına yönelik çalışma gerçekleştirilir. Sağlık gözetimi yapan hekim tarafından sonuç rapora eklenir. Baştan da belirttiğimiz üzere sağlık dosyası hazırlanır. Sonuca bağlı olarak işverinin devam edip etmeme hakkı bulunmaktadır.

 

İş Giriş Periyodik Muayenede Dikkate Alınanlar

Muayene öncesinde sağlık geçmişinin incelenmesine özen gösterilir. Bu yolla varsa kronik hastalık gibi tüm detayların incelenmesi sağlanır. Eskişehir periyodik muayene aşamaları olarak devamında:

  • Önceden yaptığı işlerin sorgulanması sağlanır.
  • Önceden gerçekleşen meslek hastalıklarına dair detaylar dikkate alınır.

Hekim tarafından hazırlanan sağlık anketinin doldurulması gereklidir. Sağlık beyanı olarak dosyaya eklenen anket ile test aşaması sona erer.

 

İşe Giriş Periyodik Muayene Sonucu

Hekim tarafından tüm tetkikler ve araştırmalar tamamlanır. Önceki çalışma koşullarından meslek hastalıklarına kadar tüm detaylar ele alınır. Ve bu detaylar üzerinden uygunluk rapor edilir.

Periyodik muayene raporunun sonuna sonuç eklenir. İşverenin ve çalışanın raporu incelemesi sağlanır. Bu durum işe devam edip etmeme konusunda yol gösterici olacaktır.