Eskişehir Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) Akınel OSGB

Eskişehir Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Eskişehir ortak sağlık güvenlik birimi Akınel OSGB aracılığı ile iş yerlerinde işçilerin sağlıklarının fiziksel ve ruhsal manada en yüksek seviyede tutulması için gerekli olan kriterler belirlenmektedir. İş sağlığı konusunda ülkemizde son senelerde alınan önlemlerin adım adım artış gösterdiği de fark ediliyor. En kısa süre içerisinde gerekli olan önlemlerin alınması ve kişilerin maddi kazanım elde ederken sağlıklarının tehlikeye atılmaması ana amaç olarak belirlenmiştir.

 

Eskişehir OSGB Temel Kriterler Nelerdir?

Eskişehir İSG kapsamında kişilerin en temelde dikkat etmesi gereken hususlar;

  • İş güvenliği alanında fiziksel manada gerekli olan tedbirlerin alınması gerekir.
  • Her iş yerinin bir iş güvenliği uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.
  • Belirli alanlara iş güvenliği konusunda uyulması gereken kurallar eksiksiz biri biçimde asılmalıdır. Bu şekilde çalışanların temel hususlar konusunda en net şekilde bilgi sahibi olması ve unutma gibi sıkıntılara da sebebiyet verilmemesi temel amaçtır.

Bunun için hem bireysel önlemlerin alınması hem de kurumların temel iş güvenliğinin sağlanması için adım atması ve gerekli olan materyal desteğini sağlaması gerekiyor. Bu konuda en temel paydanın işverene ait olduğu da eklenmelidir. Belirli aralıklar ile yapılan kurslar kapsamında kişilerin de kendi çalışma alanlarında nelere dikkat etmeleri gerektiği daha net şekilde gösterilecektir.

 

Eskişehir İş Güvenliği Denetimleri Sıklıkla Tekrarlanmalı

Eskişehir mobil sağlık hizmeti kapsamında denetimlerin en sık şekilde tekrarlanması ve kurumun devamlı olarak kontrol altında olması gerekmektedir. İş güvenliği denetimleri yapılırken çalışanların özellikle bu düzenli denetimlere dikkat etmesi gerekmektedir. İş güvenliği adımları sağlanırken kişilerin özellikle kendi sorumluluklarının farkında olması gerekiyor.

Bu alanda herhangi bir kaza durumunda sigortanın zararı karşılayabilmesi için gerekli olan tüm adımların eksiksiz bir biçimde atılması gerekiyor. Bireysel hatalardan kaynaklanan durumlarda kurum gerekli olan tedbirleri almış ve denetimleri de gerçekleştirmiş ise bu alanda iş verenin suçlanması mümkün olmayacaktır. Ancak iş verenin ihmallerinden kaynaklanan durumlarda meydana gelen zararın maddi ve manevi bağlamda karşılanması için elinizi güçlendirme imkanını elde edebilirsiniz. Bu alanda özel olarak ihtisas yapmış olan avukatlardan yardım alarak haklarınızı koruyabilirisiniz.